Šťastie v práci: Ako ho realizovať v praxi?

Na svete aj v Česku existuje mnoho firiem, ktoré sa šťastiu v práci venujú systematicky. Čo tieto firmy robia inak? Investujú čas a energiu do cieleného vyvolávania pozitívnych emócií u svojich zamestnancov. Ľudia totiž zabudnú, čo im poviete. Zabudnú, čo pre nich urobíte. Ale nikdy nezabudnú, ako sa vďaka vám cítili.

Nano Energies: Príroda a technológie k sebe patria. Spájame ich „energie“

Spoločnosť Nano Energies je neodmysliteľne spätá s prírodou. Vzťah k ekológii je vidieť v ich prístupe k podnikaniu, teda snahe prinášať ľuďom zelenšiu a čistejšiu energiu, a takisto priamo v ich kanceláriách. Tie ich sú „živé“.

Najobľúbenejšie apky zamestnancov Xerox alebo ako si zjednodušiť každodennú prácu v kancli

Práce nad hlavu. Zoznam úloh sa nekráti, skôr naopak. Každý máme asi občas pocit, že nič nestíhame. V spoločnosti Xerox si s tým poradili. Či už ide o riaditeľku, produktového manažéra alebo sekretárku, vďaka aplikáciám využívajú multifunkčné tlačiarne naplno a zjednodušujú si tak každodenné pracovné úkony. Načerpajte od nich inšpiráciu aj vy.

Šťastie v práci: Vzťahy a výsledky ako piliere úspešného podnikania?

„Zákazníci nikdy nebudú milovať firmu, ktorú nemilujú jej zamestnanci,“ hovorí Simon Sinek. Áno, prístup, kedy je zákazník vždy na prvom mieste, postupne odznieva. Mať šťastných zamestnancov je dnes v moderných firmách primárnym cieľom. Spokojní pracovníci totiž urobia maximum pre to, aby sa postarali o zákazníka, šírili dobré meno firmy a budú hrdí na to, že môžu byť jej súčasťou. Podobne založených firiem bude vznikať stále viac.

Dimension Data: Technológie nielen dodávame, v práci nimi žijeme

Spoločnosť Dimension Data je neodmysliteľne spätá s modernými technológiami. A to nielen z podstaty svojej práce, ale aj v každodennom fungovaní zamestnancov v kancelárii. Aj preto do budúcnosti chcú, aby ich kancelárie boli inšpiráciou a prezentačnými priestormi pre zákazníkov. S dobou idú aj v oblasti práce s dátami a v snahe fungovať čo najviac bez papiera.

Inovácie, ktoré zmenili technologický svet. Aj ten váš v kancelárii

Dokážete si predstaviť život bez moderných technológií? Bez možnosti četovať s kolegami, surfovať po internete alebo jednoducho bez používania mobilného telefónu? Odpoveď je jednoduchá. Nedokáže to v podstate nikto z nás. Ako sa ale zo samotných technológií stanú veci, ktoré môže používať každý? Za všetkým hľadajte tzv. rozhranie.