Šťastie v práci: Čo keď do práce pustíme emócie?

80 000! To je počet hodin, který člověk stráví za svůj život v práci. Je to přibližně jedna třetina lidského života. To je poměrně hodně času na to, abychom ho strávili v prostředí, kde se nám příliš nelíbí. Nad činností, která nás nijak zvlášť nebaví a mezi lidmi, které v podstatě neznáme. Zkrátka někde, kde jsme jen z povinnosti, kvůli penězům. Není přece jen možné nastavit si to jinak?

Kedysi sekretárky „xeroxovali“, teraz asistentky „zdieľajú“

„Spýtaj sa asistentky, tá to bude vedieť.” Počúvate túto vetu často? Niet sa čomu diviť. Popri upratovačke a recepčnej ste to práve vy, kto má podľa kolegov vo firme prehľad o všetkom. A to nielen o tom, kto, čo, kde a s kým. Ako asistentka alebo office manažérka musíte predovšetkým zvládať riešiť všetky problémy spolupracovníkov, aby firma celkovo fungovala.

„Každá kancelária má svoje silné miesta aj slabiny. Odhaľte ich,“ hovorí Zuzana Lebedová zo spoločnosti Mindio

Niečo u vás vo firme nefunguje a nemôžete prísť na to, čo vašim zamestnancom prekáža? Na vine môže byť nevhodne navrhnutá kancelária, nedostatok súkromia, ale napríklad aj zlá káva. Prísť na to, čo za tým je, môžete napríklad aj „otestovaním“ svojich zamestnancov. „Zámerom našej analýzy je otvoriť vo firme témy, ktoré sú dôležité, ale sú skryté pod povrchom a môžu vytvárať problémy,“ hovorí Zuzana Lebedová zo spoločnosti Mindio.

Koniec stresu v práci! Päť zábavných vychytávok do kancelárie

Už ste počuli, že človek strávi v práci priemerne takmer 2 000 hodín ročne? Môže to znieť desivo. Aj preto by sme sa mali snažiť tento čas tráviť čo najpríjemnejšie. Náladu nám môžu pomôcť zlepšiť aj maličkosti. Vyskúšajte päť výborných noviniek, vďaka ktorým predídete každodennej rutine!

Ako si zjednodušiť prácu? „Zamestnajte” vo firme chatbota

Ste v práci nový a neviete, komu máte odniesť vyplnené formuláre? Ani za nič neviete nájsť doklad za benzín, ktorý ste si určite niekam odkladali? Ale kam? Vynikajúcim pomocníkom (a nielen v týchto prípadoch) môže byť chatbot. Program, ktorý zvláda niektoré jednoduché a rutinné úlohy a dokáže vyriešiť množstvo vecí bez pomoci ďalších kolegov. Asi nikdy úplne nenahradí človeka, jednoduché úlohy však zvládne hravo a ušetrí vám tým množstvo času.

Nič nestíhate a ste stále „v jednom kolotoči“? Tlačte priamo zo smartfónu

Stretnutie, porada, pracovný obed… Neustále niekde beháte a už si nespomínate ani na farbu stoličky pri svojom počítači? To nič. Moderné technológie vám pomôžu prispôsobiť sa tempu dnešnej doby. Za „chodu” môžete z mobilného telefónu vybavovať nielen e-maily, ale tiež vytlačiť dokumenty na poradu, kam sa práve ponáhľate.