Nano Energies: Príroda a technológie k sebe patria. Spájame ich „energie“

Spoločnosť Nano Energies je neodmysliteľne spätá s prírodou. Vzťah k ekológii je vidieť v ich prístupe k podnikaniu, teda snahe prinášať ľuďom zelenšiu a čistejšiu energiu, a takisto priamo v ich kanceláriách. Tie ich sú „živé“.

Najobľúbenejšie apky zamestnancov Xerox alebo ako si zjednodušiť každodennú prácu v kancli

Práce nad hlavu. Zoznam úloh sa nekráti, skôr naopak. Každý máme asi občas pocit, že nič nestíhame. V spoločnosti Xerox si s tým poradili. Či už ide o riaditeľku, produktového manažéra alebo sekretárku, vďaka aplikáciám využívajú multifunkčné tlačiarne naplno a zjednodušujú si tak každodenné pracovné úkony. Načerpajte od nich inšpiráciu aj vy.

Dimension Data: Technológie nielen dodávame, v práci nimi žijeme

Spoločnosť Dimension Data je neodmysliteľne spätá s modernými technológiami. A to nielen z podstaty svojej práce, ale aj v každodennom fungovaní zamestnancov v kancelárii. Aj preto do budúcnosti chcú, aby ich kancelárie boli inšpiráciou a prezentačnými priestormi pre zákazníkov. S dobou idú aj v oblasti práce s dátami a v snahe fungovať čo najviac bez papiera.

Inovácie, ktoré zmenili technologický svet. Aj ten váš v kancelárii

Dokážete si predstaviť život bez moderných technológií? Bez možnosti četovať s kolegami, surfovať po internete alebo jednoducho bez používania mobilného telefónu? Odpoveď je jednoduchá. Nedokáže to v podstate nikto z nás. Ako sa ale zo samotných technológií stanú veci, ktoré môže používať každý? Za všetkým hľadajte tzv. rozhranie.

Kedysi sekretárky „xeroxovali“, teraz asistentky „zdieľajú“

„Spýtaj sa asistentky, tá to bude vedieť.” Počúvate túto vetu často? Niet sa čomu diviť. Popri upratovačke a recepčnej ste to práve vy, kto má podľa kolegov vo firme prehľad o všetkom. A to nielen o tom, kto, čo, kde a s kým. Ako asistentka alebo office manažérka musíte predovšetkým zvládať riešiť všetky problémy spolupracovníkov, aby firma celkovo fungovala.

Ako si zjednodušiť prácu? „Zamestnajte” vo firme chatbota

Ste v práci nový a neviete, komu máte odniesť vyplnené formuláre? Ani za nič neviete nájsť doklad za benzín, ktorý ste si určite niekam odkladali? Ale kam? Vynikajúcim pomocníkom (a nielen v týchto prípadoch) môže byť chatbot. Program, ktorý zvláda niektoré jednoduché a rutinné úlohy a dokáže vyriešiť množstvo vecí bez pomoci ďalších kolegov. Asi nikdy úplne nenahradí človeka, jednoduché úlohy však zvládne hravo a ušetrí vám tým množstvo času.