25. júna 2019

Nič nestíhate a ste stále „v jednom kolotoči“? Tlačte priamo zo smartfónu

Stretnutie, porada, pracovný obed… Neustále niekde beháte a už si nespomínate ani na farbu stoličky pri svojom počítači? To nič. Moderné technológie vám pomôžu prispôsobiť sa tempu dnešnej doby. Za „chodu” môžete z mobilného telefónu vybavovať nielen e-maily, ale tiež vytlačiť dokumenty na poradu, kam sa práve ponáhľate.

grafika mobil tiskárna

Pomôcť vám môže platforma YSoft SafeQ, vďaka ktorej je tlač z mobilu hračka a nezaberie vám ani minútu. Potrebujete vytlačiť schému, ktorú ste práve napísali počas porady na tabuľu? Ani takéto úlohy pre vás už nebudú žiadny problém. Jednoducho odfoťte to, čo potrebujete, a odošlite do tlačiarne.  

Rýchlo aj bez pripojenia

Pomocou platformy YSoft SafeQ môžu zamestnanci tlačiť odkiaľkoľvek. Mobilný telefón, ale tiež tablet s operačným systémom Android alebo iOS nemusí byť ani pripojený do lokálnej siete. Platforma funguje bez náročnej IT podpory a inštalácie ďalšieho softvéru alebo ovládača s tlačiarňami Xerox. Ich úplný zoznam nájdete tu pod Compatible products. 

Tlačiť z mobilu môžete pomocou e-mailovej adresy alebo cez webovú schránku služby. V prvom prípade dokumenty pošlete na centrálnu firemnú e-mailovú adresu, ktorú si vytvoríte práve na tento účel. Potom si už podklady vytlačíte na ktorejkoľvek multifunkčnej tlačiarni. Po vašom prihlásení systém vie, ktoré dokumenty sú tie vaše. Tlačiť môžete aj cez webovú stránku YSoft SafeQ, kam jednoducho nahráte dokumenty a už sa len zastavíte pri najbližšej tlačiarni.

Ako na to?

Pozrite video (môžete si zapnúť české titulky).

Návštevník šetrí čas 

Zadať tlač dokumentov môžete aj vtedy, keď nie ste priamo vo firme. Súbor odošlete do služby Google Cloud Print, kde musíte mať vytvorený svoj osobný účet a ktorý zahŕňa tlačiareň pripojenú k firemnému systému YSoft SafeQ. Nejde vôbec o nič zložité, pretože tieto dve služby sa dajú veľmi jednoducho integrovať. Súbory môžete okamžite vytlačiť, hneď ako sa pripojíte k tlačiarni. 

Máte vo firme návštevu, ktorá potrebuje pred rokovaním vytlačiť dôležité dokumenty? S funkciou YSoft SafeQ Guest Printing je to hračka. Stačí dokumenty odoslať na firemnú e-mailovú adresu pre mobilnú tlač. Aj bez pripojenia k firemnej sieti tak môže návštevník tlačiť pomocou vygenerovaného PIN kódu.

Prehľad o všetkom 

Využiť systém YSoft SafeQ možno aj v situáciách, keď viacero spoločností používa tlačiarne spoločne. Program totiž dokáže registrovať počet vytlačených strán jednotlivými používateľmi. Vy tak máte prehľad o všetkých vytlačených dokumentoch vo firme. O zabezpečenie dát sa rozhodne báť nemusíte, nech už tlačíte odkiaľkoľvek. 

Chcete si túto službu bezplatne vyskúšať? Kontaktujte odborníkov zo spoločnosti Xerox a dohodnite si ďalší postup.

Dobrá rada

Viete, ako máte vo svojej firme nastavené tlačové procesy? Ak nie, odporúčame sa na túto oblasť zamerať. Správne nastavenie tlače môže ušetriť nemalé peniaze. Neveríte? Nechajte si urobiť audit tlačiarní a ušetríte nielen peniaze, ale aj čas svojich zamestnancov zautomatizovaním niektorých pracovných procesov. Nie je vám úplne jasné, čoho všetkého sa audit týka a aké konkrétne výhody prináša? Prečítajte si tento článok, kde sa dozviete viac.

Čítajte ďalej: Potrebujete rýchlo preložiť vytlačenú stránku? Xerox to vie lepšie ako Google Translator