6. septembra 2019

7 aplikácií, vďaka ktorým váš mozog „nezakrpatie“

Každý deň sa človek naučí niečo nové. Udržiavajte sa v kondícii aj vy. Vďaka rôznym aplikáciám stačí pár minút denne a napríklad vaše jazykové schopnosti budú každým dňom lepšie a lepšie. V práci potom vaše samovzdelávanie určite ocenia. V článku prinášame niekoľko tipov na aplikácie, ktoré sú vhodné nielen pre ľudí v kancelárii, ale pre všetkých, ktorí sa chcú učiť a zdokonaľovať.

1

Inteligentný osobnostný rozvoj

Vzdelávaciu aplikáciu nedávno predstavila spoločnosť LinkedIn. V aplikácii LinkedIn learning sa dozviete niečo o marketingu, manažmente, spriatelíte sa s grafikou alebo si skúsite kurzy fotografovania. Miesto surfovania po rôznych sieťach tak môžete sledovať stovky kurzov od profesionálov, ktoré vám v konečnom dôsledku môžu pomôcť napríklad k povýšeniu. Aplikáciu si môžete stiahnuť z obchodu App Store alebo Google Play a prvý mesiac si ju môžete vyskúšať zadarmo.

Dobrá rada

Potrebujete viac času na samovzdelávanie v práci? Nechajte stroje oddrieť nudnú prácu za vás. Inteligentné tlačiarne od spoločnosti Xerox dokážu prekladať celé dokumenty do rôznych jazykov, naskenovanú prezentáciu skonvertovať do editovateľného súboru vo formáte pre program Powerpoint alebo Excel. Ušetria vám nielen minúty „pracovného“ života, ale tiež nervy. V tomto článku si prečítajte, ako vám môžu zjednodušiť prácu ešte viac.

2

Mozgom pub kvízu

Všeobecný a kultúrny rozhľad sa hodí vždy. V českej animovanej hre Mozkovna (Android, iOS) sa otestujete a dozviete sa zaujímavosti napríklad z histórie, literatúry, astronómie či seriálov. V šiestich krátkych kolách sa musíte popasovať s čoraz náročnejšími otázkami na dané témy. Hrať môžete sami alebo súperiť online s ďalšími hráčmi. Chystáte sa na vedomostný kvíz z práce? Potom určite zažiarite, ako veľa toho o všetkom viete.

3

Tréning hrou 

O tom, že učiť sa môžete aj pri hraní hier, svedčí aj ďalšia aplikácia. Peak vám v rôznych minihrách pomôže zlepšiť sústredenie a pamäť, precvičíte si riešenie problémov a posilníte svoje logické schopnosti. Platená verzia pridá ďalšie minihry a virtuálneho trénera, ktorý vám bude odporúčať presne tie hry, ktoré sú podľa vašich výsledkov pre vás najužitočnejšie. Hra existuje pre operačné systémy Android a iOS.

4

Majster jazykov

Naučte sa konečne cudzí jazyk. V aplikácii Mondly (Android, iOS) si môžete vybrať z niekoľkých ponúkaných úrovní – od absolútneho začiatočníka až po jazykového experta. Vybrať si môžete aj témy, ktoré vás zaujímajú. Učenie vás tak bude určite baviť. Vďaka funkcii Chatbot si môžete v danom jazyku vyskúšať aj každodennú konverzáciu.

5

Inšpirácie na cesty

Či už ste v zemepise excelovali alebo nie, aplikácia Hlavné mestá všetkých krajín na svete (Android, iOS) sa môže hodiť. Postupujte od svetoznámych miest cez exotické krajiny až po odľahlé miesta na druhej „strane“ zemegule. Vyskúšajte si svoje vedomosti v kvízoch alebo hľadajte štáty na slepej mape. O každom meste a štáte sa dozviete aj zábavné informácie. Možno vám práve táto aplikácia prinesie inšpiráciu na ďalšiu dovolenku.

6

Čitateľom aj spisovateľom

Radi čítate cestou do práce, ale nechce sa vám so sebou vláčiť ťažké knihy? V tom prípade je StoryMe: Čtení na pokračování od spoločnosti Albatros to pravé pre vás. Každý deň vám príde nová časť zaujímavého čítania, ale môžete tiež použiť vlastnú fantáziu a napísať svoj vlastný príbeh. Môže to byť prvý krok k vašej novej spisovateľskej kariére! Aplikácia je k dispozícii pre operačné systémy Android aj iOS.

7

Nezabudnite na oddych

Tak ako športovci po výkonoch odpočívajú, aj vy by ste mali dať svojej hlave niekedy pauzu, nechať ju zregenerovať a pripraviť na ďalšie výkony. Výborne k tomu môže pomôcť aplikácia Stop, Breathe & Think (Android, iOS). Zadajte svoju aktuálnu náladu a aplikácia vám nastaví ideálny program spojený s hudbou a meditáciou. Na upokojenie a uvoľnenie postačí hoci 5 minút.

Čítajte ďalej: Aplikácie, ktoré vám zjednodušia prácu v kancelárii